Mobilna strona internetowa


Mobilna strona internetowa to pozycja często pomijana w budżecie podczas tworzenia strony internetowej. Ciągle mylne jest podejście, że jest mało odwiedzających naszą stronę internetową wykorzystujących rozwiązania mobilne.

Warto jednak pamiętać, że właśnie poprzez telefon komórkowy, smartfon lub tablet odwiedzający na pewno będą szukać informacji o naszej firmie, chociażby informacji kontaktowych. Użytkownicy urządzeń mobilnych będą poszukiwać informacji podczas jazdy autobusem, pociągiem itp.

Większość statystyk prowadzonych od kilku lat pokazuje, że ten sposób odwiedzania firmowych strony internetowych ciągle wzrasta. Zatem praktycznie koniecznością staje się dostosowanie strony internetowej do urządzeń mobilnych.

Powstaje pytania po co wykonywać wersje mobilną, przecież strona internetowa już została wykonana? Odpowiedż jest prosta strona musi zostać odpowiednio zoptymalizowana na urządzenia mobilne, optymalizacja polegać będzie przede wszystkich na zmniejszeniu wagi strony internetowej. Pamiętajmy, że użytkownicy urządzeń mobilny maja pakiety limitowane na dostęp do internetu, zatem optymalizacja wielkości przesyłanych danych będzie bardzo pożądana. Po drugie ciągle przeglądarki na urządzeniach mobilnych nie są tak dobre jak te na komputerach stacjonarnych, dlatego też przygotowuje się stronę "lżejsza" i łatwejszą w nawigacji poprzez panel dotykowy, niż wersja przeznaczona na komputery.

Mobilna strona internetowa musi zostać wykonana inaczej niż ta przeznaczona do użytkowników komputerów, dzięki temu dostęp do informacji o naszej firmie będzie możliwy z urządzeń mobilnych, co będzie dużym ułatwieniem dla naszych klientów. Strona mobilna nie musi zawierać wszystkich informacji, z naszej strony, tym bardziej nie powinna prezentować dużej ilości treści ktorą na małych wyświetlaczach ciężko się czyta, powinna zawierać informacje skrócone, łatwe do przeglądania na urządzeniach dotykowych.

Warto podczas projektowania poruszyć temat dostępności strony na różnych urządzenia i pod różną rozdzielczością, ponieważ sposób projektowania strony internetowej będzie wtedy inny niż w przypadku projektowania tylko dla użytkowników komputerów, chociażby projektanci mogą wziąść pod uwagę wykorzystanie techniki Responsive Web Design, która stanowi kluczowe podejście podczas dostosowywania strony do różnych ekranów. Pozwala wykonać ona kilka różnych wersji strony w zależności od rozdzielczości. Kilka wersji strony internetowej dostosowanych do urządzeń naszych potencjalnych klientów na pewno ułatwi komunikację z naszą firma i podkreśli profesjonalny charakter naszego przedsiębiorstwa skierowanego na kontakt z klientem.


Zobacz naszą prezentację
Skontaktuj się z nami
Kod QR