Responsywna strona internetowa


Rozwój urządzeń komunikujących się z internetem i posiadających przeglądarkę internetową sprawił, że tworzone strony internetowe muszą być dostępne nie tylko na komputerach stacjonarnych, laptopach czy netbookach powinny być również dostępne i poprawnie funkcjonować na smartphona, tabletach i smart tv.

Kilka lat temu kiedy telefony komórkowe dopiero otrzymały możliwość dostępu do internetu, aby poprawnie wyświetlić strony internetowe na nich wymagane było tworzenie odrębnej strony internetowej - wersji mobilnej, czasami zdarzało się tak że tworzono kilka wersji przeznaczonych na różne urządzenia. Wadą tego rozwiązania było utrzymywanie odrębnych serwisów internetowych, a czasami również zarządzanie odrębnymi zbiorami informacji przeznaczonych na te urządzenia. Kiedy internet w telefonie był na wagę złota mobilna strona internetowa pozwalała również na ograniczenie pobieranych informacji z serwera do urządzenia osoby przeglądającej. witrynę

W chwili obecnej kiedy już nie tylko telefony, smartphony posiadają dostęp do internetu ale również i inne urządzenia, tablety czy telewizory popularna stała się inne metoda tworzenia stron internetowych tzw. podejście responsywne - responsywna strona internetowa. Zmiany jakie dokonały się w języku html, a przede wszystkim zmiany które pojawiły się w css3 spowodowały że w chwili obecnej strony internetowe dostosowuje się do rozdzielczości urządzenia a co za tym idzie można manipulować wyglądem strony i informacjami na niej w zależności od ustalonych "progów" rozdzielczości. Podejście takie sprawia, że w optymalny sposób na nowych przeglądarkach internetowych obsługujących html5 i css3 można przedstawiać informacje. Responsywne podejście do tworzenie stron internetowych powoduje, że można tworzyć dobrze wyglądającą i funkcjonalną stronę internetową na smartphona, tablet czy też telewizor. Podejście reponsywne wydaje się w chwili obecnej jedynym skuteczny rozwiązaniem pozwalającym na dostosowanie strony internetowej do tak wielu urządzeń dostępnych na rynku minusem może być fakt wydłużenia czasu powstawania responsywnej strony internetowej dla firmy czy tez zwiększenie kosztów produkcji tego typy strony internetowej.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług chętnie opowiemy i zaprezentujemy nasze realizacje. Zapraszamy do kontaktu.


Zobacz naszą prezentację
Skontaktuj się z nami
Kod QR