Strona internetowa dla firmy


Strona internetowa dla firmy to jej współczesna wizytówka w internecie. Firmowe strony spełniają kilka różnych funkcji m.in: informacyjną, kontaktową, reprezentacyjną itp. Aby stworzyć firmową stronę internetową potrzebne są:

  • domena, adres internetowy pod którym firmowa strona internetowa będzie widoczna w sieci. Domena to niepowtarzalny unikatowy adres w sieci, składa się z min. dwóch elementów: nazwy i rozszerzenia np. dla firmy o nazwie Firmaabc, może to być firmaabc.pl. Oczywiście niekoniecznie domena musi mieć rozszerzenie pl, wszystko zależy od typu firmy i jej zasięgu działania np. dla firmy działających globalnie lepsze będą domeny z rozszerzeniem com lub net, dla firm europejskich domeny eu. Ważne jest żeby domena była prosta, chwytliwa i szybko przyswajalna, nazwa powinna kojarzyć się z samą firmą.
  • serwer na którym przechowywany będzie kod całej strony tzw. hosting dla firmowej strony internetowej to usługa wynajmowania sprzętu w wyspecjalizowanej w tej dziedzinie firmie. W zależności od wielkości strony internetowej i jej przeznaczenia może to być hosting współdzielony, dedykowany, VPS itp.
  • projekt funkcjonalny, specyfikacja określająca zakres tworzonej strony internetowej, czyli wszystko co będzie się na niej pojawiać, w których miejscach jakie informacje. To jeden z najważniejszych etapów tworzenia strony dla firmy, od niego zależy to co co zostanie wykonane i na ile będzie to użyteczne.
  • layout, projekt strony internetowej, graficzny wygląda firmowej strony internetowej, projekt wizualny odzwierciedlający wygląd przyszłej firmowej strony.
  • system zarządzania treścią, cms za pomocą którego będziemy mogli umieszczać treści na firmowej stronie internetowej. W tym przypadku można skorzystać z gotowych systemów CMS dostępnych w internecie, z naszego autorskiego systemy lub w stworzyć dedykowany system dostosowany do potrzeb firmy.
  • informacje, które będą publikowane, czyli materiały które pojawią się na stronach firmy.

Pomoże Państwu w każdym z przestawionych etapów tworzenia strony dla firmy, pomożemy i będzie służyć naszym doświadczenie w wyborze odpowiedniej nazwy, zapewnimy hosting lub wskażemy z której oferty hostingowej warto skorzystać(uwzględniając to co może wydarzyć się w przyszłości wraz z rozwojem Państwa stron internetowych). Spiszemy i wykonamy przedstawiony zakres funkcjonalności i projekt graficzny, pomożemy w wyborze systemy CMS i zarządzaniu informacjami umieszczanymi na stronie firmowej.

 


Zobacz naszą prezentację
Skontaktuj się z nami
Kod QR